Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Vazhdon pastrimi i kanaleve

Në Njësinë Administrative Kuman vazhdon puna për pastrimin e kanaleve kullues. Janë 2-3 kanale në vendin e quajtur “Këneta” që po pastrohen me eskavator. Këto kanale ndodhen midis parcelave bujqësore dhe që kullojnë tokën në 37 ha. Janë 2700 m kanale që u vijnë në ndihmë fermerëve në tokat e tyre.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x