Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Transporti - Bashkia Roskovec

DREJTORIA E TRASNPORTIT

Harton dhe zbaton politikat ne fushen e transportit,te sinjalistikes etj.

Pergatit materiale per miratim ne Keshillin Bashkiak sipas legjislacionit ne fuqi.

Permbledh dhe pergatit dokumentacionin e duhur per licencime dhe certifikim ne fushen e transportit per ti paraqitur prane komisionit te licencimit.

Kriteret që duhet të plotësoj një shoqëri transporti/ taksi për tu liçensuar janë:

Për Drejtuesit

 • Formulari I vetdeklarimit
 • Regjistrimi në QKB
 • Çertifikat e Aftësive Profesionale (CAP)/ dëshmia e Taksistit për taksitë
 • Leje Drejtimi D
 • Dëshmi Penaliteti
 • Vertetim Banimi

Për automjetin

 • Leje qarkullimi
 • Polica e Sigurimit
 • Çertifikata e kontrollit teknik
 • Vertetim nga DRSHTRR që plotëson komoditetin për transportin e udhëtarëve/ Akt  vlersimi për plotësimin e komoditetit për shërbim taksi
 • Çertifikata e Taografit/ Çertifikata e Taksmetrit për taksitë
 • Dokument nga një institucion banker ose financiar që vertëton gjëndje të qendrueshme financiare

 

 

 

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort