Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Trajnim me të rinjtë

Pushteti vendor ka nevojë për rininë.
Për këtë arsye fondacioni Friedrich Ebert ka zhvilluar një trajnim dy ditor me disa të rinjë të bashkisë Roskovec. Me anë të një loje simuluese mbi politikën vendore, të rinjtë përzgjodhën tema, u ndanë në grupime politike për një mbledhje të simuluar dhë përpiluan kërkesa dhe propozime. Për gjatë një ditë ata u shëndrruan në antarë këshilli.
Gjatë këtij trajnimi morën pjesë dhe Kryetarja e bashkisë znj.Majlinda Bufi dhe disa antarë të Këshillit Bashkiak.
Kryetarja falenderoi shumë fondacionin për këtë trajnim të organizuar në bashkinë tonë dhe shprehu se ky është një model pozitiv për të ardhmen e afërt të këshilltarëve të nesërm të Bashkisë Roskovec.👏🏼👏🏼👏🏼

#TëRinjtëEArdhmjaJonë
#BashkiaRoskovec
[lsvr_gallery images=”4978,4979,4980,4981,4982,4983,4984,4985″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x