Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

TAKIM ME TE RINJ

Ditën e premte më datë 10.06.2016, në Biblotekën e qytetit u zhvillua takimi me grupin e lexuesve të organizuar nga OSBE . Është një projekt për të rinjtë, që synon rritjen e interest të tyre ndaj leximit si dhe për të qenë pjesë aktive e shoqerisë civile dhe pjesë e debateve publike të komunitetit. Në këtë organizim morrën pjesë nxënës të shkollës së mesme“ Adem Vrapi” Roskovec.
U trajtuan temat të ndryshme si:
– sa miqësorë janë të rinjtë me librin,
– sa të lirë janë ata të shprehin mendimet e tyre ,
– sa pjësëmarrës janë ata në lëvizjet e shoqërisë civile ,
– si të përgatiten për të ardhmen e tyre,
– si ti qendrojnë fort ideve të tyre.

Ky projekt u organizua nga “Organizata për Siguri dhe Bashkëpunimin ne Europë” me lektor Astrit Basha si dhe kordinatore e projektit Ronada Hoxha.
[lsvr_gallery images=”1855,1856,1857,1858,1859,1860,1861,1862,1863,1864″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x