Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

NJË FITORE, NJË DHURATË

Dje ditën e hënë ekipi U-15 që drejton trajneri i pasionuar Eldison Kapo zhvilloi takimin e radhës me bashkëmoshatarët e tyre të Dragotit Elbasan. Me kohë fusha jonë e dashur ishte vizuar, ishin vënë edhe rrjetat e reja. Interesim i madh. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të pastra O-O.
Kurse pjesa e dytë filloi me sulme të organizuara nga të dyja palët. Por roskovecarët e vegjël u treguan më të kujdesshëm dhe që në minutat e para të pjesës së dytë shënojnë një gol të bukur. Ndërsa goli i dytë vjen pas një goditjeje të fortë. Portjeri mik nuk mundi ta presë e topi kthehet.
Një sulmues i Roskovecit nuk e kishte të vështirë ta çonte në rrjetë. E gjithë ndeshja u mbyll me rezultatin e pastër 3-O. Bravo çuna dhe mos harroni se në shpinë mbani emrin e ndritur RRUFEJA.
Ky takim ishte një nisje e bukur e sezonit futbollistik. Të shtunën më 28 maj fillon kupa “24 Korriku” që do t’i japë një shtyjtje lëvizjes sportive në Bashkinë e Roskovecit.
[lsvr_gallery images=”1596,1597,1598,1599,1600,1601″ items_per_row=”3″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x