Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

MBREMJE GALA

Në kuadrin e festimeve për festat e fundvitit , Bashkia e Roskovecit do të organizojë një seri aktivitetesh sociale dhe kulturore në qytet. Në këtë fundvit për herë të parë Bashkia Roskovec, nën kujdesin e veçantë të Kryetares së Bashkisë znj.Majlinda Bufi, do të bëjë bilancin e punëve, permes aktiviteteve të organizuara me karakter festiv.
Vlera më e madhe e një qyteti janë banorët e tij, prandaj Bashkia Roskovec ka planifikuar organizimin e një mbremjeje Gala, ku do të marrin pjesë personalite, banorë të Roskovecit me profesione të ndryshme që kanë dhënë kontribut të veçantë në fusha të ndryshme të jetës së qytetit. Në këtë mbremje do të promovohen profesionistët më të spikatur në 10 fusha të ndryshme. Këta profesionistë do të zgjidhen nga komuniteti, përmes një proçesi votimi i cili do të hapet nga data 23 Nëntor 2016 deri në datën 10 Dhjetor 2016.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x