Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

INVESTIMET PER RRUGET VAZHDOJNE

Në njësinë administrative Strum filloi zgjerimi dhe shtrimi i rrugës nga qendra e Strumit drejt të ashtuquajturës shkolla e vjetër. Në këtë projekt një gjatësi rruge prej 190 metra linear do të shtrohet me asfalt dhe në të dyja anët e kësaj rruge do të këtë trotuar dhe ndriçim. Ndërsa për shtrimin e 406 metrave të po kësaj rruge do të përdoret rërë bituminoze.
Këto punime po bëhen me me fondet e Bashkisë Roskovec dhe nën kujdesin e drejtpërdrejt të kryetares zj. Majlinda BUFI. Firma ndërtuese është “ Shkëlqimi 07” e cila njihet për korrektësi në afate dhe cilësi të lartë të punimeve. Punimet ndiqen çdo ditë nga përfaqësues të stafit të bashkisë Roskovec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x