Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Dita Ndërkombëtare e Gruas Rurale - Bashkia Roskovec

Në “ Ditën Ndërkombëtare të Gruas Rurale”,
u zhvillua një takim në Njësinë Administrative #Strum me gra dhe vajza fermere dhe jo vetëm .
✅Znj. Majlinda Bufi u shpreh se koha për të diskutuar për gruan në fshat, nuk është asnjëherë e mjaftueshme dhe kjo ditë merr një rëndësi të veçantë jo vetëm për të takuar gratë që jetojnë e punojnë aty , por edhe për të sjellë në vëmëndje se përpjekjet për të mbështetur gratë sipërmarrëse në sektorin rural duhet të vazhdojnë.
👉Në vijim të takimit Kryetarja e Bashkisë prezantoi nismën “Një kafe me Gra e Vajza në çdo lagje dhe Njësi Administrative” , si një veprimtari që na afron më shumë me nevojat dhe problemet e tyre pranë vendbanimit.

There are no comments yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort