Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dhuna në familje, thyej heshtjen, thuaj JO dhunës ndaj gruas

“Dhuna në familje, thyej heshtjen, thuaj JO dhunës ndaj gruas”
Kjo ishte tema e takimit sensibilizues të organizuar ditën e djeshme nën kujdesin e Drejtoreshës së Qendrës Shëndetësore Kuman znj. Blerina Buzi. Qellimi i takimit ishte rritja e ndërgjegjësimit në nivel lokal se dhuna e bazuar tek gjinia është shkelje e të drejtave të njeriut.
Të pranishëm në këtë takimi ishin Administratori i Njësisë Administrative Kuman z. Dritan Shahu dhe pjestarë nga komuniteti.
Askush nuk mund t’iu bëjë të ndiheni inferior pa lejen tuaj!
Dhuna në familje shkatërron jetën tënde!
[lsvr_gallery images=”4940,4941,4942,4943,4944,4945″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x