Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ceremonia përcjellse e përfaqësuesit të Peace Corps z.Will Burchell

Një takim ndryshe nga takimet e tjera.
Sot në Pallatin e Kulturës u zhvillua ceremonia përcjellse e përfaqësuesit të Peace Corps
z.Will Burchell. Të pranishëm në këtë takim të mbushur me emocione ishin Kryetarja e bashkisë zj.Majlinda Bufi, vullnetari i ri z. Robert White , pjesëmarrës nga komuniteti dhe të rinj të grupit “Young Leaders of Roskovec”, i cili u krijua me iniciativën e Will-it.
Kryetarja e bashkisë zj.Bufi falenderoi Willi-in për kontributin e dhënë në komunitet, duke evidentuar vlerat e vërteta të Paqes dhe Harmonisë qytetare.
Në shenjë mirënjohje Will i’u dhurua një Çertefikatë Mirënjohjeje dhe një shtatore e “ Vajza Myzeqare”.
Kryetarja i uroi mirëseardhjen dhe përfaqësuesit të ri z. White dhe i premtoi se do të ketë mbështetjen e plotë të saj por jo vetëm, në këtë mision që sapo ka nisur.
#PërKomunitetin #
#BashkiaRoskovec#

[lsvr_gallery images=”4994,4995,4996,4997,4998,4999,5000,5001″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x