Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Biblioteka Publike

Biblioteka Publike e Roskovecit tashmë është bërë pjesë e Katalogut të Përbashkët COBISS.AL.
COBISS.AL është pjesë e rrjetit rajonal COBISS.Net ku marrin pjesë 1329 biblioteka të vendeve të rajonit, të cilat katalogojnë dhe shkëmbejnë regjistrime bibliografike midis tyre.
Kjo u bë e mundur në sajë të marrëveshjes midis Bashkisë së Roskovecit të përfaqësuar nga Kryetarja e Bashkisë zj. Majlinda Bufi dhe bibliotekës të përfaqësuar nga specialistja Mimoza Hazizi me Institutin e Shkencave te Informacionit në Slloveni (IZUM).
Në bazë të marrëveshjes ky program ofrohet falas. Faleminderit IZUM🙏🙏
Puna sapo ka filluar.📚📚📚
E nisëm punën sot me shkrimtarin Ismail Kadare, e më pas do vijojë me të gjithë fondin e bibliotekës.📚📚📚📚
Për të aksesuar katalogun e Bibliotekes Publike Roskovec klikoni në linkun:
Katalogu online[lsvr_gallery images=”9795,9796,9797,9798″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x