Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktivitete sportive

Me të rinjtë, për ti nxitur drejtë aktviteteve sportive. ⚽️⚽️⚽️
Në kuadër të aktiviteteve sportive të organizuara nga Bashkia Roskovec, janë zhvilluar ndeshjet e volejbollit për vajza dhe djem, midis shkollave të mesme “Didin Bishani”, Kurjan dhe “Adem Vrapi”, Roskovec.
Këto aktivitete treguan dëshirën dhe përkushtimin e nxënësve të shkollave për aktivitetet sportive. Përgatitja e tyre tregoi dhe njëherë vullnetin e specialistit të sportit z. Eldison Kapo dhe mësuesëve të edukimit fizik në këto aktivietet si dhe vijueshmërinë e traditës sportive në bashkinë tonë.
Ekipi i vajzave të Kurjanit arriti të dilte fitues nga kjo përballje, ndërsa fitues për ndeshjen e volejbollit për djem doli ekipi i djemëve të Roskovecit.
Suksese të mëtejshme ekipeve fituese dhe pjesëmarrëse.
 
[lsvr_gallery images=”10245,10246″ items_per_row=”4″ masonry=”yes” click_action=”lightbox”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Facebook
Facebook
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x