Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/bashkiar/public_html/wp-content/plugins/js_composer-bk/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
April 2017 - Page 3 of 3 - Bashkia Roskovec

Në mbështetje të fermerëve

Vazhdojnë punimet për rehabilitimin e plotë të kanalit ujitës VKM2 duke filluar që nga pastrimi, sistemimi dhe veshja me beton, duke garantuar cilësi dhe jetëgjatësi të investimit. Ky investim është bashkëpunim i bashkisë Roskovec me financim të Bankës Botërore. Punohet çdo ditë dhe me ritme të larta që të përfundohet përpara fillimit të sezonit të ujitjes.

Lulishte në Roskovec

Ditën e premte Kryetarja e bashkisë znj. Majlinda Bufi së bashku me drejtorat e Drejtorive të Urbanistikës dhe Investimeve inspektuan zonën e cila së shpejti do të kthehet në lulishten më të re në qytetin e Roskovecit.
Për një qytet më të gjelbëruar.

 

Aktivitete Kulturore

Ditën e djeshme në ambientin e Pallatit të Kulturës u organizua një aktivitet i cili nuk ishte organizuar më parë në Roskovec. Shfaqja “Karnavalet e Korçës” erdhi këtë herë në Roskovec nën interpretimin e aktorëve të të rinjëve të projektit “Rini Aktive” i cili jo vetëm nxit aktivizimin e të rinjve në jetën artistike e kulturore, por edhe i afron ata më tepër me artin dhe kulturën e skenës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin gjimnazistë dhe banorë të Roskovecit. Emocione të pafundme morën të pranishimit gjatë gjithë shfaqjes. Aktorët e rinj u përcollën me duartrokitje të zjarrta.Ky aktivitet u organizua me iniciativën e Kryetares së Bashkisë znj.Majlinda Bufi e cila ka qënë gjithmonë mbështetje për promovimin dhe nxitjen e artit dhe kulturës.

escort adana escort adıyaman escort afyon escort ağrı escort aksaray escort amasya escort ankara escort antalya escort ardahan escort artvin escort aydın escort balıkesir escort bartın escort batman escort bayburt escort bilecik escort bingöl escort bitlis escort bolu escort burdur escort bursa escort çanakkale escort çankırı escort çorum escort denizli escort diyarbakır escort düzce escort edirne escort elazığ escort erzincan escort erzurum escort eskişehir escort gaziantep escort giresun escort gümüşhane escort hakkari escort hatay escort ığdır escort ısparta escort istanbul escort izmir escort izmit escort kahramanmaraş escort karabük escort karaman escort kars escort kastamonu escort kayseri escort kilis escort kırıkkale escort kırklareli escort kırşehir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort manisa escort mardin escort mersin escort muğla escort muş escort nevşehir escort niğde escort ordu escort osmaniye escort rize escort sakarya escort samsun escort şanlıurfa escort siirt escort sinop escort şırnak escort sivas escort tekirdağ escort tokat escort trabzon escort tunceli escort uşak escort van escort yalova escort yozgat escort zonguldak escort